
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| RoHS | Compliant |
| Min Supply Voltage | 2.9 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Threshold Voltage | Adjustable |
| Reset | No Manual Reset |
| Type | Supervisory Circuits |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Reel |
| Number of Voltages Monitored | 6 |
Stock: 1418
Distributors
pcbx
Unit Price$9.93610
Ext.Price$9.93610
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.93610 | $9.93610 |
| 10 | $7.86233 | $78.62330 |
| 25 | $7.34428 | $183.60700 |
| 50 | $7.16879 | $358.43950 |
| 100 | $6.99749 | $699.74900 |
| 300 | $6.67101 | $2001.30300 |
| 500 | $6.35976 | $3179.88000 |
| 1000 | $6.06312 | $6063.12000 |
